Anasayfa Yeni Oyunlar Popüler Oyunlar Beğenilen Oyunlar

Kız Oyunları İle Hem Eğlenin Hem Öğrenin

 

İnternetin olmadığı ev yok gibi, giderek daha da yaygınlaşan internet kullanımı beraberinde pek çok yeniliği ve kolaylığı da getiriyor. Okul ödevleri bile artık bilgisayar aracılığı ile yapılmaya başlandı. Özellikle gençler ve çocuklar bilgisayarı ellerinden düşürmüyorlar. Akıllı telefonlar sayesinde cebimize kadar giren interneti her alanda kullanır olduk, paylaşımlar, iletişimler, zaman geçirmek için oyunlar oynamak hep internet ile yaşamımıza renk katan unsurlar. Okulların kapanması ile birlikte tatile giren çocuklar da bilgisayardan başlarını kaldırmamaya başladılar. Özellikle de sıcaklardan dolayı sokağa çıkamayan, parklara gidemeyen kız ve erkek çocukları bilgisayar oyunları ile iyi zaman geçirmeye çalışıyorlar. Kız çocukları için çok değişik şekilde hazırlanmış olan kız oyunları internet ortamında mevcut. Sanal alem ne kadar çocukları eğlendirir demeyin, aslında eğlendirirken öğrenmek ne demekmiş bu ortamda daha iyi anlayacaksınız. Kızlar için tasarlanan bu oyunlarda gerçekten de yok yok,

 

 • nasıl giyinmeli,
 • nasıl bebek giydirilir,
 • makyaj nasıl yapılmalı,
 • pasta nasıl yapılır,
 • yemek pişirmek,
 • masa kurmak,
 • alış veriş nasıl yapılır,
 • Çoçuk saçları nasıl yapılır

gibi hayatın içinde olan pek çok gerçeği daha küçük yaşlarında bilgisayar oyunları ile öğreniyorlar.

 

Bu kız oyunlarından en çok oynanan beğenilen oyunlar;

 • Doğum günü sonrası temizlik
 • Çilek Toplama
 • Yunus Gösterisi 7
 •  

  Hız kazanmak

   

  Bu oyunların oynanış biçimi çok basit, elinize fare de denilen Mouse alıp oynuyorsunuz. Yönlendirmeye yarayan tuşları da seri biçimde kullanmak ve zaman karşı yarışmak lazım ki yeterince puan toplanabilsin. Hız kazanmak hayatın her döneminde bizden beklenen önemli bir öğe değil mi? Başta girilen çeşitli sınavlar hep zamana karşı yapılmıyor mu? Kız oyunları oynanırken vaktinde makyaj yapıp sokağa çıkmak, bebek ağlar ağlamaz onun karnını doyurmak, hastalanınca hemen doktora götürmek gibi tamamen hayatın içinde olan konular ele alındığı için kızlar yaşları büyümeden gelecekte onları neler bekliyor ve bu koşuşturmaya nasıl hazırlanacaklarını öğreniyorlar. Bırakın öğrenmeyi iyi vakit geçirmek için dahi bilgisayar oyunlarına ihtiyaç duyacaklardır, buna artı olarak kazanılan yetenek ve becerileri de eklersek ortaya çıkan mükemmel durum herkesi hoşnut etmeye yetecektir.

   

  Oyun sırasında renklerle iç içe olan kız çocukları renk uyumu kavramını da erken yaşlarında öğrenerek zevkli bir gelişim süreci yaşayacaklardır. Prensesleri giydirmek, ayakkabı ve çantalarını uygun şekilde hazırlamak, makyajlarını da kıyafetlerine gidecek biçimde yapabilmek, hep onların gelecek yaşamlarında ellerine yapışacak olan değerli kazanımlar olacaktır. Kız oyunları çeşitli seçenekleri ile çok zengin bir yelpazeye yayılmış durumda, aralarından seçim yaparken zorluk çekecek ve hangisini öne alacağınıza bir türlü karar veremeyeceksiniz. İsterseniz önce yemek yapma oyunlarından başlayın ve hangi malzemeyi hangisi ile karıştırırsanız iyi bir yemek hazırlayabileceğinizi öğrenin. Ondan sonra da oyun kahramanlarınızla birlikte bir masa nasıl kurulur onu öğrenirsiniz, sofraya önce ne getirilmelidir, salata süslemesi nasıl yapılmalıdır gibi pek çok detayı bu oyunlar sırasında farkında bile olmadan öğreneceksiniz. Daha sonra ev temizleme oyunlarına başlayabilirsiniz, yine oyun kahramanı kız ile birlikte ev işlerine yatkınlık kazanacak ve derli toplu olmayı öğreneceksiniz. Kız çocukları için erdem sayılabilecek bu özellikler küçük yaşlardan verilirse ileri ki dönemlerde meyveleri alınmaya başlanabilir. İşte oyun kurucular da bunları dikkate alarak planlar yapmışlar ve her şeyi oyunların arasına katarak hissettirmeden öğretmenin yolunu bulmuşlar. Kız oyunları içinde markete gidip alış veriş yapmak da var, bu da kendilerine olan öz güvenlerini arttırıcı bir unsurdur. Tek başlarına markete giderek nasıl alış veriş yapabileceklerini öğrenen kızlar, yarın öbür gün kendi başlarına yaşamak zorunda kalırlarsa zorluk çekmeden adapte olabilirler.

   

  Beceri kazanmak

   

  Bilgisayar oyunlarının tamamı Mouse kullanılarak ve yön tuşlarının yol göstermesi ile oynanmaktadır. Bir de ortada yetişilmesi gereken bir zaman problemi vardır ki oyunu belirlenen zaman dilimi içinde bitirmek gerekir, bu da demek oluyor ki çabukluk, yön tuşlarını ve mouse hızlı kullanmak kızlarımızın beceri kazanmak konusundaki yeteneklerini arttıracak özelliklerdir. Bazı oyunlarda bebek bakımı ele alınıyor ki ileride anne olmaya aday küçük kızlar daha bu erken yaşlarında sorumluluk almayı ve bir bebeğe nasıl bakılması gerektiğini öğrenebiliyorlar. Ateşi yükselen bebeği doktora götürmek, verilen ilaçları zamanında kullanabilmek sorumluluk almak değil de nedir? Yani anlatmaya çalıştığımız şudur ki kız oyunları başlı başına kişilik ve karakter gelişimi için gereken her konuyu ele alıp işlemektedir.

   

  Kız Oyunları Yardım Edebilme Duygusunu Geliştirir

   

  Bunun yanı sıra daha farklı oyunları da mercek altına alıp inceleyebiliriz. Oyunların bir çoğunda güzeller güzeli oyun kahramanı kızın sokağa çıkmak için yardıma ihtiyacı oluyor, bunu da kızlardan bekliyor doğal olarak. Kız oyunları arasında en zevkli olanlar da bunlar oluyor, çünkü küçük yaştaki bir kız çocuğu hayal kahramanı da olsa bir başka kıza yardım etme şansı yakalıyor. Yardım edebilme duygusu ile hareket eden kız çocuğumuz, önce güzel kızı giydiriyor ve kıyafetin uyumlu ve şık olmasına özen gösteriyor, ardından onun saç bakımını ve taranmasını üstüne alıyor, son olarak da iyi bir makyaj yaparak sokağa tam istendiği gibi çıkılmasını sağlıyor. Bunlar ilerideki yaşantısında sosyalleşebilmek için gerekli tüm doneleri kazanmasına yardımcı oluyor. Kız oyunları hakikaten oyun hazırlayıcılarının araştırmaları, uzmanlarla görüşmeleri sonucunda ortaya çıkan ve hissettirmeden öğretmeyi sağlayan önemli aktivitelerdir. Devamlı güncellenen oyun sitelerinde her zaman farklı ve daha önce oynanmamış oyunları bulmak mümkün. Örneğin son günlerde en çok oynanan oyunlar için düğün organize etmek var ki kız çocukları bu oyuna bayılıyorlar. Kim bilir belki de gelecekte iyi bir organizatör olacaktır sizin kızınız.

   

  Sorumluluk alma

   

  İyi bir iş sahibi olmak ve sorumluluk kazanmak zaman isteyen kavramlar, her çocuk gelecekte onu nelerin beklediğinden habersizdir ama seçtiği ve oynadığı oyunlar farkına varmadan onu yönlendirecektir. Sorumluluk alma gibi çok önemli bir erdemi kazanmak için bebek bakımı oyunundan söz etmiştir.iyi bir iş kadını olmak için oynanan kız oyunları arasında düğün organizasyonunu sayabiliriz. Nasıl bir düğün planlamalı, gelin ve damat için yapılması gerekli en önemli şeyler nelerdir, konuklar nasıl ağırlanır, onlara neler ikram edilebilir gibi bazı önemli edinimler bu oyunlar sayesinde öğrenilmektedir. Bunun gibi pek çok özellikler oyun sırasında anlamadan çocukların zihinlerinde yer eder ve bu önemli kazanımları hayatlarının bir yerinde illa ki kullanma fırsatı yakalayabilirler.

   

  Kız Oyunları Erken Yaşta Eğlenmek, Öğrenmek, Yapabilmek İle Eş Anlamlıdır

   

  Bu amaçla kurulmuş olan pek çok site içinden kaliteli olanlarının seçilmesi yetenek ve gelişim için şarttır. Bırakın öğrenmeyi, iyi zaman geçirmek için bile oyun oynanacaksa yine bu özellik düşünülmeli ve doğru seçimler yapılmalıdır. Fiziksel ve zihinsel gelişimin en doruklarda yaşandığı erken yaşlarda çocuklarımızın yanlış şeyler öğrenmemeleri ailelerin sorumluluğu altındadır. Oyun oynayacağı siteleri siz dolaşın, aklınızda soru işaretleri kalmıyorsa tercihler doğru demektir.

   

  Kız Oyunları Sitelerinde Yüzlerce Oyun İçinde Birkaç Tanesini Bile Olsa Görün ve Kızınızın Oynamasına Daha Sonra İzin Verin

   

  Yoksa oyun oynamak amacını aşar ve zarar verici duruma gelebilir. Hazır çocuklar okula gitmiyorlar, tatildeler bütün güzel oyunlar onları bekliyor.

   

  En eğlenceli kız oyunları seçeneklerini sizlere sunduğumuz sayfamızda keyifli ve eğlenceli vakitler sizleri bekliyor.

  Rtl Live