Anasayfa Yeni Oyunlar Popüler Oyunlar Beğenilen Oyunlar

Mario oyunlarını oynamak için hazırmısınız?

En çok tanınan ve tercih edilen bilgisayar oyunlarından biri olan mario Japon oyun tasarımcısı Shigeru Miyamoto tarafından tasarlanmış bir oyun kahramanıdır. Mario oyunlarda bir tesisatçı olarak karşımıza çıkmaktadır. Hemen hemen herkes hayatının bir döneminde mario oyunları oynamıştır. Oyunun ismi Süper Mario Brothers Türkçesi ile ‘ süper mario kardeşler’ dir. Oyunda toplanan mantarlar gerçekte de var olan bir zehirli mantar türüdür. Mario oyun karakteri aslında tesisatçı olmasına rağmen oyunun piyasaya çıktığı ilk yıllarda karşımıza marangoz olarak çıkmaktadır.

 

Mario karakteri geçmişten günümüze bir oyun haricinde hep iyi bir karakter olarak oyun severlerin karşısına çıkmıştır. Sadece donkey kong oyununda oyun kahramanımız mario karşımıza kötü bir karakter olarak çıkmaktadır. Bıyıklı sevimli su tesisatçısı olarak tanıdığımız mario şimdiki yetişkinlerin çocukluklarının en sevimli kahramanıdır aslında. Tabi o zamanlar mario oyunlarının bu kadar büyüyeceği bu kadar popüler olacağı tahmin edilmiyordu. Mario karakteri yaratıldığı günden bu yana iki yüzden fazla oyunda yer almıştır. Bazı oyunlar asıl oyunlar bazıları ise misafir olarak katıldığı oyunlardır.

 

Mario oyun karakteri için en ünlü ve en çok satan video oyunu karakteridir demek yanlış olmaz. Günümüz yetişkinleri mario oyunları ile aterilerde tanışmışlardır. Aterilerin efsanevi oyunlarından biri olarak yıllarca anılmıştır. Seviye atlanarak gidilen oyunlarda başarılı olabilmek için televizyona bağlı olarak çalışan aterilerin başında geçirilen zamandan sonra şimdilerde de bilgisayar başında geçirilen zamanlar yerini almıştır. Oyun bilgisayar oyunu olarak en çok oynanan oyunlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyunun esas amacı prensesi kurtarmaktır. Oyun takipçilerinin her şeyi deneyerek üstün çaba göstererek prensesi kurtarma çalışmaları takdire değerdir. 90’ lı yıllardan günümüze kadar oyun severlerin vazgeçilmezi olan mario oyunları günümüzde çok çeşitli olarak karşımıza çıkmaktadır. Her zevke uygun olarak tasarlanan bir birinden güzel ve heyecanlı bi çok oyun çeşidi ile karşımıza çıkmaktadır. Sitemiz üzerinden en beğenilen en beğenilen ve en çok tercih edilen mario oyunları takip edilebilmektedir. Site de online oynayabileceğiniz ya da güvenle indirebileceğiniz mario oyunları bir birinden güzel ve güncel halleriyle ziyaretçilerini beklemektedir.

 

En eski mario oyunlarını özleyenler için yeni mario oyunları

 

Bazen mario ile kendinizi bir yarış oyununun içinde bulabilirsiniz, bazen prensesi kurtarmak için mücadele ederken heyecan ile oyunun içerisinde olabilirsiniz. Oyun oynamayı seven herkes siteyi ziyaret ederek en güzel ve en güncel mario oyunlarını zevkle oynayabilmektedir. Yediden yetmişe herkesin ilgi gösterdiği oyun yakın zamanda var oluşunun yirmi beşinci yılını kutlamıştır. Bu durum bir oyun karakteri ve oyun kurgusu için çok önemli ve büyük bir başarı örneğidir. Günümüzde var olan oyun çeşitliliği göz önüne alındığında hala büyük bir hayran kitlesine sahip olan oyun aynı hızla tercih edilmekte ve sevilmektedir. Çoğu kişi için günümüzde ki oyun çeşitliliği içerisinde bile birçok oyunun önüne geçebilecek kadar başarılıdır.

 

Takipçileri tarafından hala birçok oyundan daha keyifli bulunmaktadır. Kimi oyun severler mario oyunları için oyun tarihinin efsanesidir demektedir. Modası asla geçmeyecek olan bu oyun günümüzde de hala popülaritesini korumaktadır. Tabi yetişkinler için artık çok çeşitli ve bir birinden farklı yüzlerce oyun çeşidi mevcuttur. Ama bilgisayar ile tanışmamış doksanlı yıllarda tüm yetişkinler mario oyunlarına merak salmıştır. Aile büyüklerimiz hatta dedelerimizin bile denemişliği vardır. Ateriler, tetrisler, computer game derken artık hayatlarımızın odak noktasında olan bilgisayar ve internet sayesinde istenilen her yerden sitedeki oyunları ziyaret etmek ve oyun oynamak mümkün olmaktadır.

Rtl Live